bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 10160

Drony straży latają nad Bielskiem!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "prima aprilis" podaj

Prima aprilis:

Dwa nowoczesne drony trafiły do straży miejskiej w Bielsku-Białej. Bezzałogowe samoloty mają patrolować miejsca, których swoim zasięgiem nie dosięga miejski monitoring.

W Bielsku-Białej sukcesywnie pojawiają się nowe kamery. Sieć monitoringu posiada jednak "czarne dziury". Luki w systemie mają wypełnić niewielkie bezzałogowe statki powietrzne, tzw. drony.

straż miejska
Strażnik obsługujący drona · fot. bielsko.info


Od 25 marca straż miejska testuje dwa urządzenia. Naszpikowane elektroniką są sterowane z centrum monitoringu miejskiego. Bezzałogowy samolot na bieżąco przesyła obraz z niewielkiej kamery.

- Już w pierwszych dniach pracy dronów wykryliśmy kilkadziesiąt wykroczeń, których nie udałoby się nam dostrzec konwencjonalnymi metodami - dyżurny monitoringu komplementuje nowoczesny sprzęt.

Strażnik obsługujący drona jest w stanie ustalić dokładną trasę bezzałogowego samolotu. Urządzenie posiada nadajnik GPS, dzięki któremu z dokładnością co do metra można zaplanować jego trasę.

Jeśli drony przejdą pozytywnie wszystkie testy, a takowe mają potrwać do końca kwietnia, gmina Bielsko-Biała zakupi trzy drony na potrzeby strażników miejskich.

Tymczasem jednemu z naszych Czytelników udało się nakręcić drona straży miejskiej latającego nad Placem Wolności.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

prima aprilis

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "prima aprilis" podaj