bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 marca 2014
  • wyświetleń: 2770

Za kilka dni ruszy głosowanie

Za nami:

Zbliża się termin głosowania na projekty mieszkańców Bielska-Białej złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. Głosować będzie można na trzy sposoby: osobiście, korespondencyjnie oraz za pośrednictwem internetu.

Głosowanie bezpośrednie - odbywa się poprzez wrzucenie karty do głosowania w dniach od 7 kwietnia 2014 r. do 11 kwietnia 2014 r. do specjalnie oznakowanych urn zlokalizowanych w punktach głosowania (adresy punktów).

Głosowanie korespondencyjne - odbywa się poprzez wysłanie wypełnionej i podpisanej karty do głosowania na adres: Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Biuro Rady Miejskiej, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała, w zaklejonej kopercie z dopiskiem "Budżet obywatelski 2014", przy czym decyduje data stempla pocztowego (data nadania).

ratusz bielsko
Głosy można oddawać m.in w bielskim ratuszu · fot. bielsko.info


Głosowanie elektroniczne - odbywa się za pośrednictwem interaktywnego interfejsu głosowania zamieszczonego na stronie internetowej www.obywatelskibb.pl w dniach od 7 kwietnia 2014 r. godz. 0.00 do 11 kwietnia 2014 r. godz. 24.00. Na stronie w/w internetowej pojawi się nowa zakładka "Głosowanie", w której znajdą się wszystkie pozytywnie zaopiniowane projekty.

Głosując on-line należy przygotować swój nr PESEL, podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz posiadać adres poczty elektronicznej (email), który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na podany adres email zostanie wysłany link aktywacyjny, którego kliknięcie potwierdza i kończy głosowanie. W głosowaniu on-line z jednego kumputera będzie mogła skorzystać dowolna liczba pełnoletnich mieszkańców Bielska-Białej. Podobnie jak z jednego adresu email będzie mogła korzystać dowolna liczba pełnoletnich mieszkańców miasta.

Głosowanie będzie polegało na przyznaniu przez głosującego wybranemu projektowi lub projektom od 1 do 10 punktów (szczegóły w Zarządzeniu). Głosujący ma zatem nie więcej niż 10 punktów, które może rozdysponować między wybrane przez siebie projekty lub przeznaczyć w całości na jeden projekt obywatelski.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.