bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 listopada 2010
  • wyświetleń: 5850

Historia Bielska w czterech tomach

W Urzędzie Miejskim została oficjalnie zaprezentowana Monografia Bielska-Białej. To pierwsze w historii tak duże i kompleksowe zestawienie dziejów miasta od średniowiecza po czasy nam współczesne.

Monografia Bielska-Białej
fot. UM Bielsko-Biała


Prace nad dziełem trwały 6 lat. Przygotowało je 24 autorów pod redakcją profesora Idziego Panica. Monografia składa się z czterech tomów.

Tom I przedstawia historię Bielska od zarania do wybuchu wojen śląskich (1740), Tom II to historia Białej od zarania do wybuchu I Wojny Światowej, Tom III nosi tytuł "Bielsko od wojen śląskich do zakończenia I Wojny Światowej, a Tom IV - "Bielsko-Biała w latach 1918-2009".

Pierwszy nakład tej wyjątkowej publikacji wyniósł 500 sztuk. Monografię będzie można nabyć w księgarniach na terenie Bielska-Białej w cenie 480 złotych za wszystkie cztery tomy. Jest to cena promocyjna, która będzie obowiązywać przez pierwsze pół roku sprzedaży.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.