bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 marca 2014
  • wyświetleń: 2239

Napadli na policjantów

Czterej bielszczanie zaatakowali policjantów puszkami z piwem, a w czasie interwencji szarpali ich za mundury i utrudniali wykonywanie czynności służbowych. Sprawcy zostali zatrzymani i zakuci w kajdanki. Za przestępstwa te może im teraz grozić nawet do 3 lat za kratami.

Zatrzymani za napaść na policjantów
Zatrzymani za napaść na policjantów · fot. Policja


Do zdarzenia doszło wieczorem w Bielsku-Białej na ul. Saperów. Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów, gdzie młodzi mężczyźni skradli piwo. Na widok umundurowanych stróżów prawa rabusie stali się wyjątkowo agresywni.

W trakcie zatrzymania najstarszy z nich szarpał się i starał się uciec. Nie reagował na polecenia policjantów. Jego trzej pozostali koledzy próbowali go „odbić” z rąk policjantów, rzucając w mundurowych puszkami z piwem i zwracając się do nich wulgarnym słownictwem. Dwóch najbardziej agresywnych (30-latka i jego 17-letniego wspólnika) szybko i skutecznie obezwładniono i zakuto w kajdanki.

Badanie stanu trzeźwości 30-latka dało wynik ponad promila alkoholu. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Z samego rana policjanci zatrzymali dwóch pozostałych sprawców tych czynów w wieku 19 lat. Zatrzymani usłyszą zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważenia, za co grozi im do 3 lat więzienia. O ich losie rozstrzygnie prokurator.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.