bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 marca 2014
  • wyświetleń: 3412

Pożar przy alei Andersa - zdjęcia

W piątek wieczorem w Starym Bielsku przy al. Andersa spłonęła stodoła. To już kolejny pożar w tej części Bielska-Białej.

Stanowisko Kierowania KM PSP przyjęło zgłoszenie o godzinie 17.57. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych dziewięć wozów bojowych Straży Pożarnej, w tym pięć zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano objętą pożarem drewnianą stodołę o powierzchni około 200 metrów kwadratowych wraz z przyległymi drewnianymi dobudówkami.

Pożar przy ulicy Andersa · fot. sid


Działania w pierwszej fazie polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych. Jeden prąd podano w obronie na budynek mieszkalny, oddalony od pożaru o około 10 metrów. Drugi prąd podano na objętą pożarem stodołę. Po przyjeździe kolejnych zastępów podano kolejne dwa prądy wody w natarciu na płonący obiekt. Zaopatrzenie wodne realizowano poprzez dowożenie wody dwoma wozami bojowymi. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych, wyburzeniowych oraz przelewaniu pogorzeliska.

Rozebrano resztki konstrukcji więźby dachowej stodoły oraz resztki drewnianych ścian. Zburzono murowane z cegły słupy stanowiące elementy konstrukcyjne stodoły. Pogorzelisko przelano i usunięto elementy zagrażające bezpieczeństwu. Przeszukano teren pogorzeliska. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, która bada okoliczności powstania pożaru.

sid / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.