bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2014
  • wyświetleń: 2084

Okrągły stół uratuje drzewa?

W ubiegłym tygodniu bielscy urzędnicy wraz z prezydentem Jackiem Krywultem spotkali się z przedstawicielami Społecznego Ruchu Obrony Drzew. Przy "okrągłym" stole debatowano nad przyszłością drzewostanu na terenie stolicy Podbeskidzia.

Społeczny Ruch Obrony Drzew oraz kilka innych proekologicznych organizacji z Bielska-Białej walczy o racjonalne podejście do wycinki drzew w naszym mieście. Wątkiem przewodnim spotkania, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w ratuszu, był temat przebudowy Bulwarów Straceńskich.

bulwary
Bulwary Straceńskie · fot. bielsko.info


- W tej kwestii prezydent nakazał spotkanie robocze z naczelnikiem wydziału inwestycji w celu opracowania zmian, aby zachować zadrzewienie nie tracąc możliwości dofinansowania inwestycji - informuje Wioletta Stokłosa ze Społecznego Ruchu Ochrony Drzew.

Przy "okrągłym" stole poruszano również kwestie wycinki drzew w innych rejonach miasta, a także przysypania drzew przy ulicach Kusia, Długiej oraz Leśnej.

- Mamy nadzieję, że obietnice zostaną spełnione i uda nam się uchronić drzewa przed wycięciem. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań aby współpraca była owocna i dokonała sie trwała pozytywna zmiana w podejściu urzędników do kwestii drzew - dodaje przedstawicielka Społecznego Ruchu Obrony.

Czu urzędnicy dojdą do porozumienia z obrońcami drzew w Bielsku-Białej? Przekonamy się już niebawem.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.