bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2014
  • wyświetleń: 1395

Pięć osób trafiło do szpitala

Kolejnych pięć osób zostało zabranych przez zespoły bielskiego pogotowia ratunkowego na obserwację do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla.

W sobotę wieczorem w jednym z mieszkań w Bielsku-Białej na os. Wojska Polskiego zadziałał czujnik czadu. Zaalarmowani strażacy dokonali pomiarów w mieszkaniu, gdzie stwierdzono podwyższone jego stężenie 50 ppm. Strażacy podejrzewając, że źródło pochodzi z piecyka gazowego, zakręcili dopływ gazu i zakazali jego użytkowania do czasu kontroli przez osoby uprawnione.

Mistrz kominiarski Paweł Waszek, rzecznik beskidzkiego Cechu Kominiarzy tłumaczy, że przyczyną zdarzenia było niewłaściwe podłączenie urządzenia grzewczego do przewodu spalinowego podczas prac remontowych.

- Dlatego podczas remontów, warto zwrócić się do kominiarza o radę, jak bezpiecznie podłączać urządzenia grzewcze - dodaje.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę o 1542 w Czechowicach-Dziedzicach w budynku mieszkalnym przy ul. Parkowej 2. Tam Pogotowie Ratunkowe zabrało na obserwację dwoje lokatorów. W przewietrzonym już mieszkaniu stwierdzono stężenie tlenku węgla 100 ppm, a po kolejnych 15 minutach 0 ppm.

Trzecie zdarzenie miało miejsce w budynku wielorodzinnym w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego 63 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tutaj także Pogotowie Ratunkowe zabrało na obserwację trzech lokatorów. W przewietrzonym już mieszkaniu stwierdzono 90 ppm, a po kolejnych 15 minutach 0ppm.

- Przyczyny obu zdarzeń są wyjaśniane. Apelujemy jednak o regularne czyszczenie i kontrole przewodów kominowych, gdyż pozwolą one na uniknięcie zagrożenia zatrucia tlenkiem węgla - mówi Paweł Waszek.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.