bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2014
  • wyświetleń: 3571

Mota-Engil dokończy ekspresówkę

W katowickiej siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otwarto oferty cenowe na dokończenie drogi ekspresowej z Bielska-Białej do Żywca. Najniższą ofertę w przetargu złożyła firma Mota-Engil Central Europe S.A.

W postępowaniu przetargowym wzięło udział sześć firm. Najniższą oferta, złożona przez spółkę Mota-Engil, opiewała na kwotę 260 milionów złotych brutto. To znacznie mniej niż zakładał kosztorys inwestorski. Bezpośrednio przed otwarciem ofert GDDKiA podała, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 384 miliony złotych.

s69
Inwestycja powinna być ukończona w pierwszej połowie 2015 roku · fot. bielsko.info


Jeśli od przetargu nie będzie odwołań, firma Mota-Endgil Central Europe S.A. wejdzie na plac budowy. Może to jeszcze nastąpić w pierwszej połowie 2014 roku. Nowy wykonawca będzie miał 9 miesięcy na dokończenie kilkunastokilometrowego odcinka drogi ekspresowej S69 z Bielska-Białej do Żywca. W 4 miesiące od daty rozpoczęcia prac ma być gotowy odcinek od Bielska-Białej do węzła Buczkowice.

Przypominamy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała umowę z poprzednim wykonawcą - konsorcjum firm Polimex-Mostostal i Doprastav, ze względu na duże opóźnienia w realizacji inwestycji.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.