bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 marca 2014
  • wyświetleń: 3161

Mammobus w Galerii Sfera

Za nami:

24 i 25 marca w Galerii Sfera będzie można skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. To idealna okazja, by zadbać o swoje zdrowie lub pomyśleć o zdrowiu mamy czy przyjaciółki i poinformować najbliższych o takiej możliwości.

Mammografia to najważniejsze badanie w diagnostyce raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet dojrzałych. Regularna kontrola i profilaktyka umożliwiają bowiem wczesne wykrycie zmian nowotworowych i pozwalają na ich niemal 100% wyleczenie.

mammobus
Badania będą wykonywane w mammobusie


Badanie będzie wykonywane w mammobusie przez firmę medyczną LUX MED w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Jest on skierowany do kobiet w wieku 50 - 69 lat, czyli najbardziej narażonych na zachorowanie na raka piersi. Po wykonaniu badania przesiewowego zdjęcie rentgenowskie będzie oceniane przez dwóch lekarzy specjalistów, a pacjentki otrzymają adnotację czy wynik jest zmianowy czy bezzmianowy.

Kobietom w wieku od 50 do 69 lat (roczniki 1945-1964), które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii, przysługuje bezpłatne badanie. Rejestracji można dokonywać pod nr tel. 58 666 2444. Mammobus będzie stacjonował na parkingu Galerii I.

ab / bielsko.info, źródło: Galeria Sfera

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.