bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 marca 2014
  • 30 marca 2014
  • wyświetleń: 16458

W marcu ruszy budowa Retail Park

Biuro Inwestycji Kapitałowych, które realizuje budowę Retail Park Bielsko wybrało generalnego wykonawcę inwestycji. Firma Erbud SA jeszcze w marcu planuje rozpocząć pierwsze prace budowlane.

Budowa obiektu Retail Park Bielsko wraz z Biedronką o łącznej powierzchni 6 300 mkw. rozpocznie się jeszcze wczesną wiosną. Otwarcie nowoczesnego Parku Handlowego zaplanowano na przełomie III i IV kwartału 2014 roku.

retail park bielsko
Jeszcze w 2014 roku w Bielsku-Białej przybędzie nowe centrum handlowe · fot. Retail Park


- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przy projekcie w Bielsku-Białej będziemy pracować z jedną z czołowych firm budowlanych w Polsce z ponad 23-letnim doświadczeniem jakim jest Erbud SA. Przy wyborze generalnego wykonawcy kierowaliśmy się nie tylko dobrą ofertą cenową, ważna była dla nas jakość i terminowość wykonywanych usług, wysokie standardy realizacji projektu, a to zagwarantował nam Erbud SA - wyjaśnia Krzysztof Mucha, Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych.

Kompleks handlowy będzie składał się z dwóch obiektów: supermarketu spożywczego Biedronka o powierzchni 1 100 mkw. oraz Parku Handlowego, gdzie na powierzchni 5 200 mkw. znajdzie się 11 lokali. Do dyspozycji klientów będzie parking na 230 miejsc postojowych. Wśród najemców znajdzie się wiodąca sieć drogerii Rossmann oraz Pepco z ofertą odzieży i artykułów dla domu.

Zainteresowanie Retail Park Bielsko potwierdzili najemcy z branży RTV AGD, odzieżowej, obuwniczej, sportowej, gastronomicznej i usługowej. W Parku Handlowym zaplanowano także otwarcie centrum medycznego i apteki.

- Rozpoczęliśmy realizację niewielkich parków handlowych o powierzchni najmu 3-6 tys. mkw. w mniejszych i średnich miastach. Popyt na tego typu projekty w takich lokalizacjach jest obecnie bardzo wysoki. Jako inwestor dostrzegamy potencjał mniejszych miast i lokalnych społeczności, nasze nowoczesne parki handlowe dopasowujemy do wymagań tych rynków, tak będzie w przypadku Retail Park Bielsko. Tego typu obiekty powinny być blisko konsumenta, spełniać jego oczekiwania i zrealizować bieżące potrzeby - dodaje Krzysztof Mucha.

Retail Park Bielsko powstaje w południowej części Bielska przy głównej arterii komunikacyjnej w mieście, Alei Gen. W. Andersa, Śródmiejskiej Obwodnicy Zachodniej miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się dwa duże osiedla mieszkaniowe, hipermarket spożywczy Kaufland, ośrodek sportowy i pływalnia. Lokalizacja ta znajduje się w obrębie dobrze rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.