bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 marca 2014
  • wyświetleń: 4274

Siatkarska wizyta w szpitalu

Siatkarki BKS-u Bielsko-Biała wraz ze swoimi kibicami złożyli wizytę w bielskim Szpitalu Pediatrycznym.

Inicjatywa spotkania z chorymi dziećmi wyszła od przedstawicieli Klubu Kibica, na co pozytywnie zareagowały zawodniczki bialskiego klubu. Tuż po godzinie 13:00 w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej pojawiła się sześcioosobowa grupa siatkarek. Oprócz kapitan Małgorzaty Lis obecne były także: Heike Beier, Danijela Nikić, Marta Szymańska, Dorota Wilk oraz Koleta Łyszkiewicz.

Siatkarska wizyta w szpitalu · fot. bksbielsko.pl


Po krótkim przywitaniu zgromadzone dzieci podzieliły się z pozostałymi osobami swoimi zainteresowaniami. Nie zabrakło młodych sportowców, którzy rozpoczynają przygodę z judo, piłką nożną czy siatkówką, zaś od siatkarek można było usłyszeć kilka słów o wyczynowym sporcie na najwyższym szczeblu. Małgorzata Lis uświadomiła najmłodszym, jak ważna w życiu każdego człowieka jest aktywność fizyczna, a Heike Beier opowiedziała o dumie, jaka towarzyszy jej podczas gry w reprezentacji Niemiec.

Podczas spotkania nie zabrakło elementów rywalizacji. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym lub quizie, który sprawdzał wiedzę o siatkówce i BKS-ie Bielsko-Biała. Na każdego czekały atrakcyjne nagrody: zaproszenia na mecze, bilety do sali zabaw „Kraina Kropka” w Bielsku-Białej, a także bony do Pizzerii „Targowa”. Do wygrania były również gadżety podarowane przez klub BKS Stal Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Kibiców BKS STAL „Południowcy”.

Po części oficjalnej siatkarki udały się do poszczególnych sal pozostałych chorych dzieci. Każdy, bez wyjątku, otrzymał drobny upominek od każdej zawodniczki: słodycze, zdjęcia, książki, proporczyki, szaliki. Całe spotkanie urozmaicał Klaun Cyrulik, współpracujący Fundacją Dr Clown, który tworzył balonowe kreacje.

Po zakończeniu spotkania, dyrektor Szpitala Pediatrycznego Pan Ryszard Odrzywołek, podziękował siatkarkom za wizytę w bielskiej placówce i zaprosił na kolejne tego typu akcje.

ab / bielsko.info, źródło: bksbielsko.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.