bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 marca 2014
  • wyświetleń: 3869

Jubileuszowy Rajd Bartka

W tym roku organizowany jest jubileuszowy - 10. Rajd Bartka. Wydarzenie to organizowane jest od lat przez strzelców Strzeleckiego Obwodu Piechoty Górskiej oraz dyrekcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.

rajd bartka


Impreza nabiera z roku na rok coraz większego znaczenia edukacyjnego. Młodzież szkolna, poza obcowaniem z górską przyrodą Beskidów, bierze udział w żywej lekcji historii, spotyka się z kombatantami i historykami. Corocznie odbywa się konkurs wiedzy o podziemiu niepodległościowym na Podbeskidziu.

Uczestnicy marszu przejdą szlakiem żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych z Bielsk-Białej do Wisły, gdzie dotrą w rocznicę zajęcia miasta przez oddział kapitana Henryka Flame (3 maja).

Zapisy prowadzone są do 25 kwietnia w sekretariacie ZSO Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej przy ulicy Broniewskiego 13.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.