bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2014
  • wyświetleń: 3850

Roboty z ATH podbijają Polskę

Dwie pierwsze lokaty, a także trzecie i czwarte miejsce w różnych kategoriach zdobyły roboty zbudowane przez studentów ATH na Ogólnopolskim Turnieju Robotów Mobilnych "Robomaticon".

Ogólnopolski Turniej Robotów Mobilnych "Robomaticon" odbył się w sobotę 8 marca na Politechnice Warszawskiej. W tym roku organizatorzy przygotowali trzynaście konkurencji, czyli aż więcej, niż przed rokiem.

robot ATH
Zwycięski robot Bartlomieja Goli · fot. ATH Bielsko-Biała


Drużyna złożona ze studentów Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH, występująca pod nazwą A-Tech, osiągnęła niemały sukces. W kategorii freestyle Efla Distrelec zwyciężył robot Duodeped, skonstruowany przez Bartłomieja Golę, a w kategorii humanoid sumo robot Arbito, przygotowany przez Mariusza Kózkę. Obaj są członkami Koła Naukowego "Inżynier na miarę XXI wieku".

Trzecie miejsce w kategorii walczących robotów nanosumo zajął robot Puga, zbudowany przez Mateusza Tomerę z Koła Naukowego „Reset”, a czwarte w kategorii humanoid sprint robot Arbito Mariusza Kózki, także z koła "Inżynier na miarę XXI wieku".

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się także model mechatronicznej dłoni sterowanej bezprzewodowo, przygotowany przez Mateusza Bondara, stanowiska do sterowania wahadłem odwróconym przygotowane przez Kamila Maślankę oraz Macieja Kosta, a także stanowisko dydaktyczne równoważni z kulką przygotowane przez Patryka Rękawka.

Udział studentów w zawodach został sfinansowany z projektu "Inżynier na miarę XXI wieku" realizowanego na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki Akademii Techniczno-Humanistycznej, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.