bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 marca 2014
  • wyświetleń: 2376

Uczcili pamięć dowódcy misji ONZ

Policjanci biorący udział w misjach pokojowych, przedstawiciele związków zawodowych i uczniowie klasy policyjnej technikum mundurowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bielsku-Białej uczcili rocznicę śmierci podinsp. Bogdana Laskowskiego, dowódcy polskiego kontyngentu misji ONZ, który poniósł śmierć podczas misji w Liberii w 2005 roku.

Z inicjatywy st. sierż. Artura Walczuka policjanta Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, uczczono rocznicę śmierci podinsp. Bogdana Laskowskiego. W imieniu policjantów - weteranów działań poza granicami państwa - wiązankę złożyli policjanci z bielskiego pododdziału prewencji asp. Wiesław Kruliczak i sierż. szt. Romuald Pieślak. Wieniec na grobie zmarłego złożyli także przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Zawiązku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego st. asp. Dariusz Szydłowki oraz sierż. szt. Mariusz Fender.

cmentarz
Policjanci uczcili rocznicę śmierci swojego kolegi · fot. KMP Bielsko-Biała


W uroczystości udział wzięła także klasa policyjna technikum mundurowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bielsku-Białej na czele z dyrektor oraz opiekunem klasy policyjnej. Uczniowie tej klasy opiekują się grobem zmarłego.

Podinspektor Policji Bogdan Laskowski - policjant Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku-Białej, a następnie w Katowicach - przez ponad 6 lat brał udział w misjach pokojowych w krajach byłej Jugosławii oraz Albanii i Liberii. W rejonie uznanym za strefę działań wojennych spędził w sumie 3 lata. Zmarł podczas służby w Liberii w 2005 roku na ciężką postać malarii.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.