bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 marca 2014
  • wyświetleń: 2207

Oszustki z biura podróży

Prawie 3 miliony złotych przywłaszczyły dwie oszustki - 43-letnia właścicielka biura podróży i jej 47-letnia współpracownica, które pobierały pieniądze od klientów mimo, iż wiedziały, że nie wywiążą się z zawartych umów.

Od ponad roku śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i prokuratorzy okręgowi w Bielsku-Białej prowadzą śledztwo w sprawie oszustw, których dopuściła się właścicielka bielskiego biura podróży oraz jej współpracownica. Kobiety przywłaszczyły pieniądze klientów, wpłacane na zagraniczne wczasy.

Biuro podróży działało od kilku lat, organizując wyjazdy, m.in. do Grecji i Bułgarii. Przez jakiś czas cieszyło się dobrą opinią i miało wielu stałych klientów. Cała sprawa wyszła na jaw w wakacje 2012 roku, gdy przygotowani do wyjazdu klienci musieli zrezygnować z wczasów, bo na lotniskach i w hotelach nie było żadnych rezerwacji. Część klientów musiała natomiast przerwać swój pobyt i na własny koszt wracać do kraju.

policja
Podejrzanym kobietom może grozić nawet do 10 lat więzienia · fot. KMP Bielsko-Biała


Zaniepokojeni zaczęli dzwonić do biura, z którym została zawarta umowa, a następnie kontaktowali się między sobą. Okazało się, że pieniądze wpłacane na wyjazdy zostały przywłaszczone przez właścicielkę biura i jej wspólniczkę.

W toku postępowania przesłuchano ponad 2 tysiące świadków. Ustalono, że kobiety oszukały w ten sposób ponad 700 klientów. Przywłaszczyły blisko 3 miliony złotych. W czwartek sprawczynie zostały zatrzymane. Śledczy skutecznie pozbawili ich korzyści majątkowych uzyskanych w wyniku przestępczego procederu, zabezpieczając ich mienie, w tym nieruchomości na poczet przyszłych kar i roszczeń.

Zgromadzony w tej sprawie obszerny materiał dowodowy dostarczył podstaw do przedstawienia im zarzutów przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Za przestępstwa te może im grozić nawet do 10 lat więzienia. O ich losie rozstrzygnie dzisiaj prokuratura i sąd.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.