bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 marca 2014
  • wyświetleń: 1099

Bielszczanie na paraolimpiadzie

Dziewięciu zawodników z naszego kraju wystąpi w narciarstwie zjazdowym, biegowym, biathlonie i snowboardzie na Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi. Wśród nich aż trzech reprezentantów Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego 'Start' z Bielska-Białej.

To narciarze zjazdowi: Andrzej Szczęsny - jeżdżacy na jednej nodze i Igor Sikorski - jeżdżący na monoski oraz snowboardzista Wojciech Taraba.

Konkurencja jest ogromna. Szczególnie, że w narciarstwie zjazdowym, biegowym i biathlonie zawodnicy startują w trzech grupach schorzeń (osoby niewidome i niedowidzące, zawodnicy z uszkodzeniami narządu ruchu startujący w pozycji stojącej, zawodnicy z uszkodzeniami narządu ruchu startujący w pozycji siedzącej na specjalnym sprzęcie typu: „sledge” w narciarstwie biegowym czy monoski w narciarstwie zjazdowym, co oznacza że w danej konkurencji do rozdania są tylko trzy komplety medali. Nie ma tak wielu grup startowych, jak to ma miejsce w Igrzyskach letnich.

Nowy sport w programie zimowych igrzysk, wykazany jako konkurencja w narciarstwie alpejskim, snowboard cross - rozgrywany będzie tylko w pozycji stojącej. Polskę reprezentuje tylko jeden zawodnik Wojciech Taraba z BZSR 'Start'. Zawodnik otrzymał dziką kartę, ponieważ jest jedynym reprezentantem Polski w parasnowboardzie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.