bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2011
  • wyświetleń: 3600

Dzień Hotelarza w BWS

24 maja w auli Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza odbyło się seminarium pt. „Analiza jakości istniejącego systemu kształcenia zawodowego w odniesieniu do zmieniających się potrzeb rynku pracy w Unii Europejskiej na przykładzie Polski i Turcji”.

BWS Tyszkiewicz


Seminarium organizowane było we współpracy z Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu, w ramach projektu: „Pikselowa Turystyka”, w którym uczestniczyła delegacja z Turcji (z kuratorium z Gaziantep oraz przedstawiciele szkół tego miasta i przedstawiciele Tureckiej Agencji Narodowej) oraz delegacja z Polski (prezes Beskidzkiej Izby Turystyki, dyrektorzy szkół, nauczyciele przedmiotów zawodowych), kadra oraz uczniowie szkół średnich o profilu hotelarskim.

Bielska Wyższa Szkoła im. Józefa Tyszkiewicza, jako jedyna na Podbeskidziu, kształci przyszłą kadrę zarządzającą zarówno mniejszymi jak i większymi obiektami hotelowymi wellness i SPA. Program studiów, zgodnie z ideologią Uczelni „Kształcimy Praktyków”, obejmuje zagadnienia praktyczne w tym praktyki, staże oraz współpracę z wiodącymi hotelami z regionu Podbeskidzia.

"Pikselowa turystyka” - to tytuł projektu unijnego realizowanego w ramach Comenius Regio, którego celem jest wzmacnianie europejskiego wymiaru w edukacji poprzez promowanie współpracy między lokalnymi i regionalnymi władzami oświatowymi w Europie.

Partnerstwa w ramach programu Comenius Regio dają możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk, rozwijania struktur współpracy międzynarodowej, w tym przygranicznej.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.