bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 marca 2014
  • wyświetleń: 1479

Podpalał samochody dla zabawy

Policjanci z komisariatu I zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o podpalenie dostawczego Mercedesa i Volkswagena Golfa na bielskim osiedlu Złote Łany. O obu zdarzeniach informowaliśmy na łamach naszego portalu.

28-letni bielszczanin z trójką znajomych uczestniczył w imprezie. Pijany mężczyzna wpadł na pomysł, aby "wypożyczyć" sobie dostawczego mercedesa zaparkowanego na ul. Dojazdowej. Uruchomił silnik i wspólnie ze znajomymi przejechał na ul. Langiewicza, gdzie podpalił pojazd. Następnie wybił szybę w Volkswagenie Golfie, który, po kradzieży radioodtwarzacza, również podpalił.

Policjanci zatrzymali chuligana i towarzyszące mu osoby w wieku od 27 do 41 lat, w tym 34-letnią kobietę. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 1 do 2 promili alkoholu. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Pożar Mercedesa na os. Langiewicza
Spalony dostawczy Mercedes · fot. bielsko.info


Prowadzone w tej sprawie działania doprowadziły do ustalenia, że inicjatorem podpaleń, a zarazem sprawcą tych czynów, był 28-latek, który usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia. O jego losie zadecyduje wkrótce prokurator i sąd. Niewykluczone, że zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i podpalenia obu samochodów usłyszą także pozostałe osoby.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.