bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 marca 2014
  • wyświetleń: 2441

Miejska zbiórka elektrośmieci

Od 5 marca do 11 czerwca na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, firma Biosystem przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci. Na terenie naszego miasta odbędzie się 30 zbiórek w wyznaczonych miejscach.

Elektrośmieci


W miejscu zbiórki zostanie podstawiony specjalny samochód, w którym pracownicy firmy BIOSYSTEM S.A. będą przyjmowali elektrośmieci. Podczas zbiórki mieszkańcy będą mogli pozbyć się problemowych odpadów między innymi takich jak:

- agd, od dużych (lodówki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, odkurzacze itp.) po najdrobniejsze (takie jak suszarka do włosów, lampka biurkowa, grzałka elektryczna, toster czy lokówka),
- rtv (telewizory, tunery, radia, magnetofony, głośniki, telefony komórkowe, monitory, klawiatury komputerowe itp.),
- i innych (np. żarówek, świetlówek, kabli elektrycznych, ładowarek).

W trakcie zbiórki mieszkańcy, którzy oddadzą zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają eko-gadżety. W przypadku trudności z dostarczaniem dużego sprzętu (lodówek, kuchenek, telewizorów) do punktu zbiórki, można zapytać kierowcę o możliwość podjechania po sprzęt bliżej miejsca zamieszkania.

Zbiórki elektrośmieci odbywają się w ramach organizowanej przez Urząd Miejski akcji informacyjno-edukacyjnej prowadzonej w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych dotyczącej wiedzy o postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Akcja ma na celu kształtowanie właściwych postaw ekologicznych.

Harmonogram zbiórki elektrośmieci:

elektrośmieci

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.