Wiadomości

  • 2 marca 2014
  • 3 marca 2014
  • wyświetleń: 8452

Niebezpieczna moda w sieci

Młodzi ludzie w obawie o wykluczenie ze środowiska, poddają się różnym uzależnieniom oraz modom. Jedna z nich zapanowała właśnie na jednym z portali społecznościowych. Czy udział w "zabawie" bierze także młodzież z naszego miasta? W sąsiednich Czechowicach już przeciwdziałają temu zagrożeniu.

Neknominacja to "zabawa" polegająca na zamieszczaniu na jednym z portali społecznościowych filmików, na których alkohol pije się na czas. Trzeba wypić piwo - a czasem i mocniejszy trunek - jak najszybciej. Nagrać całe zdarzenie i w ciągu 24 godzin umieścić je na swoim profilu, nominując do gry kolejne trzy osoby. Ten, kto nie podejmie "wyzwania" powinien kupić skrzynkę piwa osobie, która go wyznaczyła.



W odpowiedzi na zagrożenie Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przygotowuje cykl spotkań profilaktycznych, które niebawem odbędą się w czechowickich szkołach. Pracownicy biura chcą porozmawiać o problemie z rodzicami i ostrzec ich o zagrożeniu nową "zabawą". O terminach spotkań rodzice zostaną powiadomieni przez szkoły.

Młodzi ludzie pokazują jednak, że potrafią zachować zdrowy rozsądek i utworzyli alternatywną akcję. "Krwista nominacja" polega na oddaniu 450 mililitrów krwi, nagraniu całego zdarzenia i nominowania kolejnych osób do tego "zadania", pod warunkiem, że problemy zdrowotne nie utrudniają wykonania polecenia. Poniżej zamieszczamy link do filmu, w którym organizator akcji oddaje krew i zachęca do przystąpienia do zadania.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.