bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 marca 2014
  • 3 marca 2014
  • wyświetleń: 7828

Niebezpieczna moda w sieci

Młodzi ludzie w obawie o wykluczenie ze środowiska, poddają się różnym uzależnieniom oraz modom. Jedna z nich zapanowała właśnie na jednym z portali społecznościowych. Czy udział w "zabawie" bierze także młodzież z naszego miasta? W sąsiednich Czechowicach już przeciwdziałają temu zagrożeniu.

Neknominacja to "zabawa" polegająca na zamieszczaniu na jednym z portali społecznościowych filmików, na których alkohol pije się na czas. Trzeba wypić piwo - a czasem i mocniejszy trunek - jak najszybciej. Nagrać całe zdarzenie i w ciągu 24 godzin umieścić je na swoim profilu, nominując do gry kolejne trzy osoby. Ten, kto nie podejmie "wyzwania" powinien kupić skrzynkę piwa osobie, która go wyznaczyła.W odpowiedzi na zagrożenie Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przygotowuje cykl spotkań profilaktycznych, które niebawem odbędą się w czechowickich szkołach. Pracownicy biura chcą porozmawiać o problemie z rodzicami i ostrzec ich o zagrożeniu nową "zabawą". O terminach spotkań rodzice zostaną powiadomieni przez szkoły.

Młodzi ludzie pokazują jednak, że potrafią zachować zdrowy rozsądek i utworzyli alternatywną akcję. "Krwista nominacja" polega na oddaniu 450 mililitrów krwi, nagraniu całego zdarzenia i nominowania kolejnych osób do tego "zadania", pod warunkiem, że problemy zdrowotne nie utrudniają wykonania polecenia. Poniżej zamieszczamy link do filmu, w którym organizator akcji oddaje krew i zachęca do przystąpienia do zadania.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.