bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2014
  • wyświetleń: 2749

Bielscy harcerze świętowali - foto

22 lutego na całym świecie obchodzone są urodziny generała Roberta Baden-Powella - twórcę i założyciela skautingu, ruchu, z którego wywodzi się Związek Harcerstwa Polskiego.

Dzień Myśli Braterskiej w Polsce to wyjątkowe wydarzenie dla harcerek i harcerzy. - Mamy świadomość, że wszyscy skauci z każdego kraju, świętują wspominając naszego założyciela, ale jednocześnie cieszą się wspólnotą, braterskością i przynależnością do wielkiej skautowej rodziny - informuje Paulina Kuśnierz, namiestniczka starszoharcerska.

Bielscy harcerze świętowali · fot. ZHP Hufiec Beskidzki


W Hufcu Beskidzkim Dzień Myśli Braterskiej był wyjątkowo obchodziony. Harcerze spotkali się z samego rana, aby podążać szlakiem przygód Baden-Powella, potocznie zwanego druhem BP. W godzinach popołudniowych odbyły się uroczyste urodziny z pysznym konkursem na ciasto i kartkę z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Następnie wszyscy obecni: zuchy, harcerze, wędrownicy podjęli wyzwanie i spróbowali związać swoje chusty tworząc długi sznur.Wydarzenie to miało symbolizować jedność, wspólnotę, braterskość czyli to co daje nam skauting, i to czego uczył naszych przodków BP.

- Udało nam się połączyć ponad 200 chust, co oznacza, że na samej uroczystości zjawiło się ponad 200 harcerzy. To niesamowite - twierdzi Paulina Kuśnierz .

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.