Wiadomości

  • 19 lutego 2014
  • 20 marca 2014
  • wyświetleń: 3306

Musical "Zorba" w Teatrze

Za nami:

W Teatrze Polskim trwają próby do pierwszego musicalu - już wkrótce będzie można zobaczyć "Zorbę" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

Musical mówi o radości życia mimo wszystko. O witalności, o człowieku obdarzonym szczególną mądrością (podszytą dozą cynizmu), który łapczywie z życia korzysta, a żeby poradzić sobie z problemami - tańczy.

W produkcji bierze udział ponad dwadzieścia osób - aktorów, wokalistów i tancerzy. Tytułowego Zorbę zagra Tomasz Lorek.

Premiera "Zorby" odbędzie się 14 marca. Musical wystawiany będzie do 20 marca, o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

Bilety na http://www.teatr.bielsko.pl

zorba, próby
Kadr z próby do musicalu "Zorba" · fot. Lidia Polok


Powieść Nikosa Kazantzakisa (1946, pol. wyd. 1971) zyskała światową sławę dzięki legendarnemu filmowi z 1964 w reżyserii Michaela Cacoyannisa ze wspaniałą rolą Anthony'ego Quinna.

Film wyróżniono trzema Oskarami, a tytułowa melodia, skomponowana przez Mikisa Theodorakisa na motywach greckich utworów ludowych, do dziś należy do najpopularniejszych utworów muzyki filmowej.

Musical autorstwa Josepha Steina (libretto), Freda Ebba (teksty piosenek) i Johna Kandera (muzyka) trafił na Broadway w 1968 roku. I mimo uszczypliwych uwag krytyków, twierdzących, że to temat zbyt ciężki na scenę, odniósł spektakularny sukces (ponad 300 przedstawień, nagroda Tony za scenografię i nominacje w siedmiu innych kategoriach; autorzy tekstów piosenek, kostiumów i scenografii zdobyli prestiżową Drama Desk Award). Jeszcze większy sukces odniosła inscenizacja z 1983 roku, gdzie wystąpili m.in. Anthony Quinn i Lilla Kedrova (przed laty laureatka Oskara za rolę Hortensji w filmowej wersji "Greka Zorby").

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj