bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2014
  • wyświetleń: 1996

Transmisja za 3900 złotych

Poznaliśmy już firmę, która w 2014 roku będzie transmitować obrady bielskiej rady miejskiej. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła warszawska firma "ExpertLab".

Niespełna rok temu radna Grażyna Staniszewska zwróciła się z prośbą o uruchomienie bezpośredniej transmisji z obrad poszczególnych komisji oraz sesji rady miejskiej w internecie. Pomysł radnej zyskał aprobatę ratusza i w sierpniu bielska firma Film Factor zrealizowała pierwszą transmisję na żywo. Umowę podpisano na pięć realizacji.

transmisja rada miejska
W 2014 roku transmisję będzie prowadzić warszawska firma "ExpertLab" · fot. Film Factor


Zainteresowanie transmisją w internecie było duże i Urząd Miejski postanowił kontynuować bezpośredni przekaz wideo z sali sesyjnej. Na początku 2014 roku rozpisano przetarg, który miał wyłonić najkorzystniejszą ofertę na obsługę kolejnych 10 transmisji. Najtańsza spłynęła z Gdańska, jednak firma z Trójmiasta nie będzie realizować transmisji. - Firma "Multistudio" nie potwierdziła swojej oferty - tłumaczy naczelnik wydziału informatyki Miłosz Jastrząb.

Ostatecznie przetarg wygrała firma "ExpertLab" z Warszawy, która realizację transmisji na żywo oraz retransmisję jednej sesji rady miejskiej wyceniła na 3900 złotych brutto.

Nie wiadomo jednak, czy warszawska firma zrealizuje transmisję z najbliższej sesji rady miejskiej (25.02). - To jest kwestia podpisania umowy - kończy Miłosz Jastrząb.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.