bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2014
  • 12 lutego 2014
  • wyświetleń: 3963

Wszystkie kolegia do likwidacji!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj

Podczas lutowej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego radni podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji 5 nauczycielskich kolegiów języków obcych i 2 kolegiów nauczycielskich. Wśród placówek znajduje się również Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej.

Reklama

Radni zadecydowali o zamiarze likwidacji Nauczycielskich Kolegiów Języków Obcych w Zabrzu, Częstochowie, Bielsku-Białej, Tychach i Sosnowcu oraz Kolegiów Nauczycielskich w Bielsku-Białej i Bytomiu.

kolegium nauczycielskie
Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej · fot. google.com


Zadaniem kolegiów było prowadzenie kształcenia w specjalnościach, w których szkoły wyższe nie były w stanie przygotować odpowiedniej dla potrzeb oświaty liczby nauczycieli. Według Sejmiku Województwa Śląskiego obecnie system szkolnictwa wyższego zapewnia przygotowanie odpowiedniej liczby wykwalifikowanych nauczycieli, dlatego nie ma potrzeby utrzymywania kolegiów w dotychczasowej formule.

Rozwiązanie kolegiów ma nastąpić z dniem 30 września 2015 roku. Jako ostatni ze starego systemu mogą korzystać słuchacze kolegiów nauczycielskich, którzy zaczęli naukę w roku 2012/2013.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj