bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2014
  • wyświetleń: 2646

Harnaś dla Sebastiana Kawy - foto

Na corocznym spotkaniu prezydenta miasta ze sportowym środowiskiem stolicy Podbeskidzia Sebastian Kawa został uhonorowany największym Harnasiem i tytułem "Sportowca 2013 roku".

Tytuł mistrza świata oraz dwa złote medale z mistrzostw Europy to nie wszystkie osiągnięcia Sebastiana Kawy w 2013 roku. Do sukcesów w zawodach szybowniczych zawodnik Aeroklubu Bielsko-Bialskiego dorzucił jeszcze wyczyn, za który co prawda nie stanął na podium, ale dzięki któremu zyskał popularność. Jako pierwszy szybownik świata wzniósł się nad Himalaje, przeleciał bowiem nad Annapurną i zapowiedział, że wróci by pokonać Mount Everest.

Najlepsi sportowcy Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Za plecami Sebastiana Kawy uplasowali się pozostali nominowani: Bartosz Bućko (BBTS Włókniarz/BBTS SA), Robert Demjan (TS Podbeskidzie SA), Tomasz Hamerlak (BZSR Start) i Patryk Wawrzyczek (KS Gwardia).

Miano najlepszego trenera minionych 12 miesięcy przyznano Andrei Bucciolowi, który kończąc pracę w futsalowej drużynie Rekordu sięgnął po Puchar Polski i awansował na selekcjonera reprezentacji Polski. To drugi z rzędu triumf „włoskiego bielszczanina”, który okazał się najlepszy z nominowanych, a byli nimi jeszcze: Janusz Bułkowski (TS BBTS/BBTS SA), Lech Kopeć (KS Gwardia), Anna Lipska-Dusza (SGA) i Paweł Połtorzecki (KSA Atemi).

Statuetkę Harnasia dla „Drużyny 2013 roku” w Bielsku-Białej odebrał Piotr Szymura, kapitan futsalowej drużyny Rekordu, zapowiadając, że w roku 2014, czyli na jubileusz 20-lecia klubu, zespół z Cygańskiego Lasu mierzy jeszcze wyżej. Zdobywcy Pucharu Polski i Superpucharu oraz liderzy futsalowej ekstraklasy wyprzedzili pozostałe nominowane drużyny: siatkarki BKS Aluprof, siatkarzy TS BBTS/BBTS SA oraz piłkarzy TS Podbeskidzie SA.

Sukcesów nie byłoby bez wsparcia sponsorów, wśród których Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. zostało przez plebiscytową kapitułę ocenione najwyżej. A warto dodać, że BPBP nie tylko pomaga sportowcom, ale buduje także obiekty, w których grają drużyny reprezentujące Bielsko-Białą na najwyższych szczeblach krajowych rozgrywek. Dowodem są występy siatkarek BKS Aluprof i siatkarzy BBTS SA w hali przy ul. Karbowej oraz mecze piłkarzy TS Podbeskidzie na budowanym Stadionie Miejskim.

Nominowani w kategorii „Dobrodziej 2013 roku” byli także Fiat Auto Poland SA i Pośrednictwo Finansowe KREDYTY-Chwilówki Sp. z o.o.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.