bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2014
  • wyświetleń: 3263

Wyremontują ulicę Kwiatkowskiego

Kolejna ważna inwestycja drogowa rozpocznie się już niebawem w naszym mieście. Miejski Zarząd Dróg planuje rozbudowę ulicy Kwiatkowskiego i przebudowę mostu na Białej. Utrudnienia potrwają osiem miesięcy.

Rozbudowa obejmie odcinek o długości 370 m - od ronda im. Ofiar Katynia do ronda im. Narodowych Sił Zbrojnych. W ramach zaplanowanych prac zostanie wykonane odwodnienie ulicy, powstaną obustronne chodniki oraz dwie zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną także zjazdy, oświetlenie uliczne oraz kolidujące sieci infrastruktury technicznej.

kwiatkowskiego
Most na rzece Białej wymaga pilnego remontu · fot. google.com


W ramach zadania wykonany zostanie kompleksowy remont pochodzącego z lat 70-tych ubiegłego wieku mostu, który znajduje się w złym stanie technicznym. Pierwsze roboty powinny rozpocząć się w marcu, natomiast koniec inwestycji przewidywany jest na październik 2014 roku.

Na czas robót blisko 400 metrowy odcinek ulicy między rondami zostanie zamknięty (nie dotyczy dojazdu do zlokalizowanych w obszarze budowy nieruchomości). Obecnie prowadzone są procedury przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy i nadzoru dla inwestycji.

kwiatkowskiego objazd
Plan objazdów · fot. MZK Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.