Wiadomości

  • 4 lutego 2014
  • 24 lutego 2014
  • wyświetleń: 4281

16. Bielska Zadymka Jazzowa

W schronisku na Szyndzielni zakończyła się 16. edycja Bielskiej Zadymki Jazzowej. Festiwal trwał sześć dni, podczas których odbyło się dwanaście koncertów głównego programu oraz pięć koncertów z cyklu "Polski Jazz".

Festiwal trwał sześć dni, podczas których odbyło się dwanaście koncertów głównego programu, pięć koncertów z cyklu „Polski Jazz”, kilkanaście prezentacji w ramach Sceny Klubowej i Festiwalowej Sceny Promocji oraz wystawa prac wybitnego malarza i plakacisty - Rafała Olbińskiego, który zaprojektował plakat tegorocznej edycji festiwalu.

16. Bielska Zadymka Jazzowa · fot. UM Bielsko-Biała


W ramach imprezy wystąpiły dwie wielkie wokalistki: Dianne Reeves (cztery nagrody Grammy!) i obdarzona niezwykłym głosem Lizz Wright. Swoje jubileuszowe koncerty zaprezentowało trzech legendarnych muzyków: pianista Abdullah Ibrahim (80.), gitarzysta Pat Martino (70.) oraz Billy Cocham (70.), perkusista, który właśnie w Bielsku-Białej zaprezentował po raz pierwszy materiał z planowanego na 2014 rok albumu “Tales from the Skeleton Coast”.

Poza tym festiwal gościł tak niezwykłe postaci światowego jazzu i muzyki popularnej jak Omar Hakim (perkusja) i Rachel Z. (fortepian) z The Trio Of Oz (po raz pierwszy w Polsce), Miguel Zenon ze swoim kwartetem czy wreszcie brytyjską legendę łącząca funk, soul i jazz - zespół Incognito. W schronisku na Szyndzielni po raz pierwszy w Polsce wystąpiła charyzmatyczna wokalistka z Albanii Elina Duni. Nagrody „Anioły Jazzu” otrzymali wokalistka Dianne Reeves i pianista Abdullah Ibrahim.

Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Sztuka Teatr. Głównym sponsorem imprezy od 11. lat jest GRUPA LOTOS S.A.. Wśród współorganizatorów i sponsorów są takie podmioty jak: Gmina Bielsko-Biała, Galeria SFERA, Rectus Polska Sp. z o.o., Zakłady Tłuszczowe BIELMAR, Berndorf Baderbau Sp. z o.o., SKOFF Sp. z o.o. i inne.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj