bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2014
  • wyświetleń: 2889

Pielęgniarki ATH z najwyższą oceną

Podczas ostatniego egzaminu państwowego pielęgniarki ze specjalizacji anestezjologicznej i intensywnej terapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu ATH otrzymały najwyższą średnią ocen w kraju.

Siedemnaście absolwentek kształcenia pielęgniarskiego na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej podczas ostatniego egzaminu państwowego zdobyło średnio blisko 150 na 180 możliwych punktów. Była to najwyższa średnia spośród absolwentów wszystkich 11 ośrodków kształcenia pielęgniarstwa anestezjologicznego w Polsce. Rok wcześniej absolwentki tej specjalizacji z ATH ze 147 punktami zdobyły trzecią średnią w kraju.

Jak wyjaśnia Jolanta Kolonko z Wydziału Nauk o Zdrowiu ATH, kierownik specjalizacji, propozycja była skierowana do tych pielęgniarek, którym zależało na podniesieniu kwalifikacji, niezbędnych do pracy na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii. Nauczanie specjalizacji kończy się egzaminem państwowym, toteż organizatorzy kształcenia z Wydziału Nauk o Zdrowiu ATH musieli dostosować je do wymogów stawianych przez Ministerstwo Zdrowia.

- Zależało nam, aby nasze absolwentki były dobrze przygotowane do pracy, toteż zwróciliśmy szczególną uwagę na praktykę. Było to możliwe dzięki temu, że wiele placówek leczniczych umożliwiło takie staże - wyjaśnia Kolonko.

Program objął nauczanie ogólnozawodowe, łącznie z 35 godzinami staży na oddziałach szpitalnych. Przede wszystkim jednak organizatorzy skoncentrowali się na nauczaniu specjalistycznym pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Z tego względu w programie znalazło się blisko 600 godzin zajęć praktycznych na blokach operacyjnych, oddziałach intensywnej terapii i w ambulatoriach. Opiekunami staży były wykwalifikowane pielęgniarki tej specjalności.

ab / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.