bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1487

Czad w lokalu przy Krasińskiego

W poniedziałek 27 stycznia bielska straż pożarna otrzymała zgłoszenie od pogotowia ratunkowego o konieczności dokonania pomiaru tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Krasińskiego 24 w Bielsku-Białej.

Zespół pogotowia ratunkowego zabrał na obserwację do szpitala sześciu pracowników firmy wynajmującej pomieszczenia w kamienicy. Pomiarów dokonano w kamienicy na klatce schodowej oraz pomieszczeniu wskazanym przez służbę medyczną, gdzie stwierdzono podwyższone stężenie tlenku węgla dochodzące do 115 ppm.

Po dojeździe kolejnego zastępu przystąpiono do kolejnych pomiarów w pozostałych mieszkaniach, przyrządy wskazały także wartości podwyższone. W trakcie działań na miejsce przybyli pracownicy zakładu kominiarskiego, którzy sprawdzali drożność przewodów wentylacyjnych i spalinowych. Po upływie ok. 1 godziny prowadzanego wietrzenia pomieszczeń wskazania przyrządów spadły do 0ppm.

- Dokładne przyczyny są obecnie wyjaśniane. Na dziś możemy powiedzieć, że do zdarzenia doszło w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności oraz niesprzyjających warunków atmosferycznych - mówi Paweł Waszek, rzecznik prasowy Beskidzkiego Cechu Kominiarzy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.