bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1980

Dasz "kasę", oddamy okulary

Wystarczyła chwila nieuwagi klienta jednego z bielskich lokali, by dwaj skorzy do żartów rabusie szybko stali się "nowymi" właścicielami jego wartych ponad 600 złotych okularów.

Do zdarzenia doszło w bielskim lokalu przy ul. Twórczej, gdzie klienci oglądali mecz piłkarski. W czasie przerwy jeden z nich wyszedł do toalety, a moment jego nieobecności wykorzystali dwaj mężczyźni siedzący przy sąsiednim stoliku.Przywłaszczyli sobie należące do niego okulary, a kiedy pokrzywdzony poprosił o zwrot swojej własności, sprawcy stwierdzili, że oddadzą okulary, ale w zamian zażądali 50 złotych.

Obaj wyraźnie dobrze bawili się kosztem pokrzywdzonego, któremu nie było do śmiechu. Nie zamierzał też "sponsorować" rabusiów. Mężczyzna wezwał na miejsce policjantów. Sprawcy spodziewając się zatrzymania uciekli z lokalu. Wywiadowcy zatrzymali ich chwilę później i odzyskali przywłaszczone mienie.

Zatrzymanymi okazali się dwaj bielszczanie w wieku 38 i 31 lat. Obaj byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że mieli od 2 do 2,5 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Przewieziono ich do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszeli zarzuty żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy, za co może im grozić nawet do 8 lat więzienia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.