bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2014
  • wyświetleń: 8330

Nowe wozy straży i policji - foto

9 stycznia w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych samochodów bojowych dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Nowe samochody trafiły także do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

straż pożarna bielsko wóz strażacki
Strażacy otrzymali dwa samochody Iveco Daily. Wozy będą pełnić służbę w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Samochód Iveco Daily zakupiony ze środków Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach będzie pełnił służbę na posterunku w Czechowicach-Dziedzicach. Na wyposażeniu tego wozu, oprócz standardowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego znalazł się sprzęt ratownictwa technicznego: zestaw hydrauliczny z kompletem narzędzi hydraulicznych i poduszkami wysokociśnieniowymi oraz sprzęt ratownictwa medycznego (respirator i defibrylator).

JRG 2 otrzymała również samochód specjalny ratownictwa technicznego (Iveco Daily) pozyskany ze środków Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Wóz będzie pełnił służbę w Bielsku-Białej. W przypadku tego samochodu na wyposażeniu oprócz sprzętu ratownictwa gaśniczego i medycznego znalazł się nowoczesny sprzęt techniczny. Gmina Bielsko-Biała przekazała na zakup wozu 150 tys. zł.

Nowe samochody straży i policji - 09.01.2014 · fot. UM Bielsko-Biała, KM PSP Bielsko-Biała


Nowe samochody trafiły także do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Zakup 4 radiowozów był możliwy m.in. dzięki przekazaniu przez Gminę Bielsko-Biała na ten cel 63 tys. zł. Część zakupu została sfinansowana ze środków gmin powiatu bielskiego. Dwa samochody są przeznaczone do zadań na terenie Bielska-Białej, w tym jeden w Sekcji Ruchu Drogowego. Pozostałe dwa samochody będą w komisariatach w Kobiernicach i Wilkowicach.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała, KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.