Wiadomości

  • 3 stycznia 2014
  • 14 stycznia 2014
  • wyświetleń: 2745

Wystawa edukacyjna w Gemini

Za nami:

Gemini Park zaprasza na wystawę edukacyjną pt. "Zaadoptuj Rzekę", poświęconą zagadnieniom ochrony i bogactwa rzek i jezior.

Wystawa była prezentowana w trakcie Konferencji Klimatycznej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Prezentuje ideę programu "Zaadoptuj Rzekę", który otrzymał nominację do tytułu The Best Practice - najlepszego programu środowiskowego w Unii Europejskiej w 2008 roku.

Celem programu jest zachęcenie mieszkańców i instytucji do działań na rzecz poprawy stanu najbliższych im akwenów, do odkrywania ich bogactwa - obserwacji rzek, potoków i jezior, a także poznawania ich fauny i flory, sprzątania brzegów, monitorowania jakości wód i codziennego oszczędzania wody.

Wystawa zwraca także uwagę na czystość rzek i niedobór wody w Polsce, dla której susze stają się jednym z najważniejszych problemów.

Wystawa potrwa do 15 marca. Organizatorem wystawy jest jest Klub Gaja.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj