Wiadomości

  • 3 stycznia 2014
  • 7 stycznia 2014
  • wyświetleń: 7849

TV: Nacjonalistyczna pikieta

W piątek 3 stycznia na Placu Chrobrego odbyła się nacjonalistyczna pikieta organizowana przez Obóz Narodowo Radykalny oddział Bielsko-Biała.

pikieta ONR nacjonaliści
fot. Mirosław Jamro


Wydarzenie było związane z rocznicą śmierci Romana Dmowskiego ojca niepodległości oraz twórcy Ruchu Narodowego. - Przypomnieliśmy postać tego wielkiego polityka, przedstawiliśmy czym dla nas jest postawa nacjonalistyczna - mówiła Adrianna Gąsiorek z ONR Oddział Bielsko-Biała.

- Tym przekazem chcieliśmy najbardziej podkreślić nasze rozumienie nacjonalizmu, patriotyzm jest uczuciem, nacjonalizm jest aktywnością. To że jesteśmy kojarzeni w sposób negatywny wynika wprost z komunistycznej propagandy, dlatego też walczymy z tą propagandą, pokazując nasze prawdziwe oblicze, czyli aktywnych Polaków, którzy działają charytatywnie i społecznie - tłumaczył Rafał Kostanowicz z Młodzieży Wszechpolskiej.Pikietę nacjonalistyczną zorganizował ONR Oddział Bielsko-Biała, przy udziale członków Młodzieży Wszechpolskiej oraz bielskich Autonomicznych Nacjonalistów.

ups / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.