Wiadomości

  • 30 grudnia 2013
  • 10 stycznia 2014
  • wyświetleń: 3771

Styczniowe premiery w Teatrze

Za nami:

Teatr polski zaprasza w styczniu na dwie premiery - "Co widział kamerdyner?" w reżyserii Andrzeja Zaorskiego - legendy polskiej rozrywki oraz "Latający Cyrk Monty Pythona" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

teatr polski
Spektakl "Co widział kamerdyner?"


latający cyrk, teatr polski
"Latający Cyrk Monty Pythona"


Premiera obydwu spektakli odbędzie się 4 stycznia o godzinie 18.00 (Duża Scena).

Spektakle będzie można zobaczyć także 5 i 6 stycznia o godzinie 18.00 oraz 9 i 10 stycznia o godzinie 19.00.

Co widział kamerdyner?
Jak psychoanalityk zatrudnia sekretarkę? Oczywiście przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną. Ale robi to we właściwy sobie sposób: poleca kandydatce, by... się rozebrała. Tak zaczyna się niezwykła farsa, na którą jako reżyser zaprasza Andrzej Zaorski — legendarna postać kabaretu i telewizji. A to dopiero początek! Przebieranki, nieoczekiwane zbiegi okoliczności, szalone tempo i humor. Dom wariatów - jedyny, do którego chcielibyście trafić. Choćby po to, by spotkać Brygidę Turowską, Kazimierza Czaplę, Grzegorza Sikorę, Tomasza Lorka oraz aktorów najmłodszego pokolenia: Zofię Schwinke i Michała Czadernę (znanego już bielszczanom jako Skierka z "Balladyny").

Czas trwania: 140 minut

Próba do spektaklu "Co widział kamerdyner?" · fot. Lidia Polok


"Latający Cyrk Monty Pythona"
Gagi z programu BBC, który zmienił na zawsze nie tylko brytyjską rozrywkę, w spolszczeniu Adama Opatowicza i Witolda Mazurkiewicza. Piosenki, których polskie wersje stworzył Filip Łobodziński - jego poczucie humoru i talent translatorski znamy z dokonań Zespołu Reprezentacyjnego (pieśni Lluisa Llacha i Georgesa Brassensa). Aktorzy, których komediowych i muzycznych umiejętności nie trzeba zachwalać: Kuba Abrahamowicz, Tomasz Lorek, Adam Myrczek, Rafał Sawicki i Sławomir Miska. Te trzy elementy składają się na niezwykły spektakl muzyczny.

Czas trwania: 80 minut

Próba do spektaklu "Latający Cyrk Monty Pythona" · fot. Lidia Polok

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj