bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1815

Ośmiu pijanych kierowców w święta

W okresie świątecznym nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci z drogówki, dla których był to czas intensywnej pracy. W ramach prowadzonych działań „Bezpieczny weekend” funkcjonariusze ruchu drogowego byli obecni na trasach przy drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast. Sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan ich trzeźwości oraz stan techniczny samochodów.

Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 20 drobnych stłuczek, nie odnotowano natomiast ani jednego wypadku. Policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista kierujący toyotą „wydmuchał” 2,3 promila alkoholu.

Czwartkowej nocy na bielskiej ul. Szkolnej 41-latek uszkodził najpierw znak drogowy, a następnie elewację budynku. Zatrzymał się na ul. Wyzwolenia, gdzie został ujęty przez patrol z drogówki i strażników miejskich. Nietrzeźwy kierowca był też sprawcą kolejnej kolizji przy ul. Zapłocie Duże. 22-latek kierujący hyundaiem „nie zauważył” wysepki drogowej i krawężnika. Pobrano od niego krew do dalszej analizy na zawartość alkoholu.

W czwartek wieczorem w Buczkowicach na ul. Wiosennej patrol z drogówki zatrzymał po krótkim pościgu 65-letniego kierowcę peugeota, który miał we krwi blisko promil alkoholu.

Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy stracili już prawa jazdy. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi im do 2 lat za kratami.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.