bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1517

Areszt dla 27-latka za groźby

27-letni bielszczanin najbliższe miesiące spędzi w areszcie za groźby kierowane wobec 50-letniego mężczyzny i zmuszanie go do określonego zachowania. Za przestępstwa te grozi mu do 3 lat za kratami.

Na bielskiej ul. Szafirowej sprawca zauważył mężczyznę, który wsiadał do swojego samochodu. Podszedł do niego i grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądał, aby zawiózł jego i dwóch kolegów do centrum bielskiej Wapienicy. Pokrzywdzony stanowczo odmówił, wówczas sprawca zaatakował go i uderzył w twarz.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z Wydziału Prewencji i komisariatu III zatrzymali napastnika i jego dwóch towarzyszy w wieku 26 i 27 lat. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 1 do 2 promili alkoholu. Przewieziono ich do policyjnego aresztu.

Nazajutrz 27-latek usłyszał zarzuty gróźb karalnych i zmuszania ofiary do określonego zachowania, za co może mu teraz grozić do 3 lat więzienia. W przeszłości sprawca był już karany za rozboje. Bielski sąd na wniosek policji i prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.