bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2013
  • wyświetleń: 3376

Młodzi kierowcy powodują wypadki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policjanci z bielskiej drogówki spotkali się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej. Statystyki pokazują, że co trzeci wypadek drogowy powodują młodzi ludzie.

policja spotkania
Policja stawia na profilaktykę w szkołach · fot. KMP Bielsko-Biała


Spotkanie miało na celu uwrażliwienie młodych kierowców na bezpieczne zachowanie na drodze. Jak bowiem wynika z przeprowadzonej analizy statystyki zdarzeń drogowych w 2012 roku, młodzi kierowcy w wieku 18 - 25 lat byli sprawcami co trzeciego zdarzenia na bielskich drogach.

Stąd też zagadnienia poruszane w czasie spotkań mają uświadomić młodym ludziom ograniczone umiejętności w kierowaniu pojazdami oraz obniżyć skłonność do szybkiej i brawurowej jazdy i podejmowania ryzyka na drodze. Uczniowie wysłuchali informacji przygotowanych przez mł.asp. Krzysztofa Stankiewicza z Wydziału Ruchu Drogowego na temat stanu bezpieczeństwa na bielskich drogach.

Podczas swojego wykładu policjant zwrócił uwagę, nie tylko na dane statystyczne dotyczące ilości zdarzeń drogowych, do których dochodzi na naszych drogach, ale również na aspekt prawny, psychologiczny i moralny dotyczący sytuacji w jakiej znajduje się sprawca wypadku drogowego. Uczniowie obejrzeli film przestrzegający przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze.

Zaakcentowany został również problem kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Każdy z uczniów otrzymał
"pendrive" z logo kampanii, które zostały zakupione ze środków finansowych Województwa Śląskiego.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj