bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2183

Tradycyjna wigilia dla ubogich

Kilkaset osób weźmie udział w wieczerzy wigilijnej, organizowanej 24 grudnia przez bielskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w byłej fabrycznej stołówce "Apeny" w Bielsku-Białej.

wigilia
Tradycyjnie w Bielsku-Białej odbędzie się ekumeniczna wigilia dla ubogich · fot. diecezja.bielsko.pl


To największe tego typu świąteczne spotkanie w diecezji bielsko-żywieckiej. Przy wspólnym stole zasiądą bezdomni, osoby samotne i ubogie, a także duchowni z Kościoła katolickiego i ewangelicko-augsburskiego. Obecni będą przedstawiciele władze miasta, powiatu oraz instytucji charytatywnych.

Bielskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta pierwszą taką wigilię zorganizowało w 1989 roku. Od tamtego czasu inicjatywa jest kontynuowana. Do udziału w wieczerzy zaproszeni są m.in. stali podopieczni Towarzystwa, na co dzień korzystający z kuchni prowadzonej przez towarzystwo oraz mieszkańcy miejskiej noclegowni. Na wigilii co roku pojawiają się też byli pracownicy nieistniejącej fabryki.

Także w bielskiej stołówce "Atena" przy ulicy Starobielskiej odbędzie się 23 grudnia ekumeniczna wigilia dla bezdomnych i ubogich z powiatu bielskiego organizowana przez wolontariuszy z "Brata Alberta" i bielskie starostwo powiatowe. Podane zostaną tradycyjne świąteczne potrawy, m.in. barszcz z uszkami, sałatka, ryba i ciasta. Ubodzy zaśpiewają kolędy i złożą sobie wzajemnie życzenia.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.