Wiadomości

  • 18 grudnia 2013
  • 24 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2661

Betlejemskie Światło Pokoju

Za nami:

24 grudnia przed wejściem do Gemini Park zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju. Każdy, kto tego dnia odwiedzi centrum, będzie mógł zabrać światełko do swojego domu.

Światło zapłonie przed wejściem do Gemini Park od strony ul. Leszczyńskiej, w godzinach działania Centrum (od 7.00 do 15.00). Nad Światłem czuwać będą harcerze z Hufca Beskidzkiego.

Tegoroczna akcja "Betlejemskie Światło Pokoju" rozpoczęła się 27 listopada - od oliwnej lampki w Grocie Narodzenia światełko zapalił 12-letni Michael Weixlbaumer z Górnej Austrii.

W kolejnych dniach Betlejemskie Światło Pokoju zostało rozesłane z Austrii do wielu krajów Europy i świata. Hasłem tegorocznej edycji jest "Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!", zachęcające do podjęcia wyzwania stania się lepszym i zaproszenie do pracy nad sobą.

Akcja "Betlejemskie Światło Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Austrii jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Rok później patronat nad nią objęli skauci. Od tego czasu każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani spośród grona dzieci działających charytatywnie, odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a następnie dzielą się nim z całym światem.

Tegoroczna edycja akcji Betlejemskiego Światła Pokoju przebiega pod patronatem Katolickiej Agencji Informacyjnej i Caritas Polska. Partnerem na Podbeskidziu jest Gemini Park Bielsko-Biała.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj