bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2013
  • wyświetleń: 4462

Będzie nowy wykonawca S-69

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad straciła cierpliwość. W najbliższych dniach zostanie rozwiązana umowa z konsorcjum, które buduje ekspresówkę z Żywca do Bielska-Białej. Droga miała być gotowa w listopadzie 2012 roku...

s-69
Droga ekspresowa z Bielska do Żywca miała być ukończona w listopadzie 2012 roku... · fot. google.com


Jak informuje Radio Bielsko GDDKiA wystosowała do wykonawcy, konsorcjum Polimex-Mostostal - Doprastav - Mostmar, ultimatum.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała pismo wzywające wykonawcę do wypełnienia warunków kontraktu terminie do 14 dni. Niewykonanie tego będzie skutkowało wypowiedzeniem umowy z winy wykonawcy - mówił na antenie Radia Bielsko Marek Prusak, specjalista ds. komunikacji w GDDKiA.

Ultimatum ma symboliczny charakter, bowiem wiadomo, że do końca roku konsorcjum nie ukończy budowy. Jak informuje katowicki oddział GDDKiA zaawansowanie robót na placu budowy, to nieco 56, 3 proc. dla robót drogowych oraz 76,5 proc. dla robót mostowych.

Przetarg na dokończenie budowy zostanie ogłoszony prawdopodobnie 2 stycznia.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.