bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 listopada 2013
  • 29 listopada 2013
  • wyświetleń: 7581

Filmem nawoływali do nienawiści

Zaplanowali, wyreżyserowali, sfilmowali i zamieścili w internecie film, który miał zantagonizować środowisko bielskich kibiców piłki nożnej. Ich plany pokrzyżowali policjanci, którzy rozpracowali grupę zaangażowaną w realizację filmu i zatrzymali sprawców.

W połowie października w sieci pojawił się filmik, w którym mężczyźni ubrani w barwy jednego z bielskich klubów piłkarskich porywają z domu kibica drużyny przeciwnej. Obezwładniają go, wyprowadzają z mieszkania i siłą wpychają do samochodu. Zamaskowani porywacze robią objazdówkę po mieście, wskazując swojej ofierze miejsca, gdzie graficiarze wymalowali na murach barwy klubu, z którym sami sympatyzują.

kibice stali
fot. youtube.com

Filmem nawoływali do nienawiści

Kiedy dochodzi do zainscenizowanego pobicia ofiary, młodemu mężczyźnie udaje się wyrwać z rąk oprawców i ostatecznie schronić w komendzie. Zamieszczony w internecie filmik wywołuje spore poruszenie i liczne komentarze. Sprawą interesują się także policjanci na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej.

Film, który ewidentnie nawołuje do popełnienia występku i ma na celu skłócenie środowiska kibiców piłki nożnej z Bielska-Białej, zostaje zabezpieczony jako materiał dowodowy. Mimo, że jego autorzy zadbali o swoją anonimowość - na filmie są zamaskowani, a tablice rejestracyjne pojazdu, którym się poruszą są zasłonięte, policjanci i prokuratorzy pracujący nad sprawą ustalają ich tożsamość.

W środę z samego rana do mieszkań mężczyzn zaangażowanych w realizację filmu wkroczyli policjanci. Efektem działań śledczych jest zatrzymanie czterech bielszczan w wieku od 21 do 31 lat, podejrzanych o publiczne nawoływanie do popełnienia występku. Są wśród nich trzej "aktorzy" oraz operator kamery.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a prokurator objął ich dozorem policyjnym. Za przestępstwo, którego się dopuścili może im teraz grozić nawet do 2 lat za kratami. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce bielski sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.