bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 listopada 2013
  • wyświetleń: 4098

Zima na drogach - uwaga ślisko!

Mocne opady śniegu sprawiły, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Policja prosi kierowców o ostrożną jazdę. Ruch na drodze z Buczkowic przez Meszną i Bystrą do Bielska-Białej odbywa się bardzo wolno.

zima drogi
Zima na drogach - uwaga ślisko! · fot. KMP Bielsko-Biała


Szczególne problemy z przejazdem pojawiły się nad ranem w Bystrej na ul. Szczyrkowskiej, w okolicy skrzyżowania z ul. Fałata na podjeździe na tzw. "piekiełko". Kierowcy, którzy do tej pory nie wymienili opon na zimowe nie mieli szans na wjazd na stromy podjazd i skutecznie utrudniali jazdę innym kierowcom, blokując drogę.

Do tej pory oficer dyżurny odnotował już kilkanaście drobnych stłuczek. Na szczęście obyło się bez poważnych wypadków drogowych.

- Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do -panujących, trudnych warunków drogowych. Na śliskiej nawierzchni łatwo utracić kontrolę nad pojazdem, wydłuża się też droga hamowania. Należy pamiętać, że kierowca, który do tej pory nie zmienił w swoim samochodzie opon na zimowe, znacznie zmniejsza sobie i innym użytkownikom dróg szansę na bezpieczne podróżowanie. Pamiętajmy też o odśnieżeniu samochodu przed wyjazdem w trasę! Z kolei piesi powinni przechodzić przez ulicę tylko w miejscach wyznaczonych - mówi oficer prasowy bielskiej policji, nadkomisarz Elwira Jurasz.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.