bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2013
  • wyświetleń: 4176

Kolejny plac zabaw w mieście

Przy Szkole Podstawowej nr 36 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej symbolicznie oddano do użytku kolejny plac zabaw zrealizowany w ramach rządowego programu "Radosna szkoła".

To już jedenasty obiekt tego typu na terenie naszego miasta. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 220 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu podobna inwestycja została oddana przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 17, natomiast w najbliższych dniach zostanie oddany kolejny obiekt, tym razem przy Szkole Podstawowej nr 27. Należy podkreślić, że place które powstają przy bielskich szkołach dzielą się na duże oraz małe i są odpowiednio dostosowane do wielkości i potrzeb poszczególnych placówek oświatowych.

Otwarcie placu zabaw przy SP 36 · fot. UM Bielsko-Biała


Realizację rządowego programu "Radosna szkoła" rozpoczęto w roku szkolnym 2009/2010. Jego podstawowym celem jest przystosowanie szkół do spełniania obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie. W latach 2009-2014 każda szkoła może otrzymać wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych oraz na utworzenie lub modernizację szkolnych placów zabaw.

Warunkiem przystąpienia do budowy jest zapewnienie przez organ prowadzący wkładu własnego, stanowiącego co najmniej 50% wartości zadania. Do tej pory na terenie Bielska-Białej powstało w ramach programu „Radosna szkoła” 11 placów zabaw, a 25 szkół otrzymało dofinansowanie do zakupu pomocy dydaktycznych. Łącznie Gmina pozyskała w ramach tego rządowego projektu ponad milion złotych.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.