Wiadomości

  • 21 października 2013
  • 26 października 2013
  • wyświetleń: 2866

Kasprzykowski i Damięcki w Teatrze

Za nami:

W sobotę 26 października Teatr Polski zaprasza na spektakl z udziałem Mateusza Damięckiego "Kamienie w kieszeniach".

kamienie w kieszeniach spektakl
Kasprzykowski i Damięcki w spektaklu wcielają się w kilkanaście postaci


kamienie w kieszeniach


W nowej odsłonie spektaklu komediowego "Kamienie w kieszeniach" z repertuaru Sceny Prapremier InVitro w Lublinie do Bartka Kasprzykowskiego dołączył Mateusz Damięcki. Przez półtorej godziny aktorzy wcielają się w kilkanaście postaci. Mateusz Damięcki odgrywa siedem z nich.

"Kamienie w kieszeniach" autorstwa Marie Jones w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to spektakl komediowy z nostalgią w tle. Przedstawia zderzenie świata show-biznesu ze światem zwyczajnych ludzi, marzących o karierze filmowej.

Akcja rozgrywa się w irlandzkiej wsi, do której przyjeżdża hollywoodzka ekipa, angażując do produkcji miejscowych jako statystów. Kontakt ze światowymi gwiazdami rozbudza w mieszkańcach wioski marzenia o innym, lepszym życiu.

- "Ludzie interesują się prywatnym życiem gwiazd. Chcą wiedzieć, jaką bieliznę nosi Beyoncé i co na śniadanie jadł Brad Pitt. O tym po części opowiada ten spektakl" - mówi Łukasz Witt-Michałowski, reżyser "Kamieni w kieszeniach".

Tę zabawną opowieść snują dwaj miejscowi bezrobotni Charlie i Jake. Zetknięcie z odległym dotąd środowiskiem sławnych i bogatych daje im nadzieję na realizację własnych marzeń o sukcesie. Przedstawienie nie jest jednak tylko komediową rozrywką. "Jest w tej sztuce i dużo humoru, i głębsza refleksja o przyjaźni, odpowiedzialności, wolności i pogoni za marzeniami" - mówi Mateusz Damięcki.

Aktorzy mając do dyspozycji parę rekwizytów i trzy przenośne toalety (zmieniające się w garderobę, ladę czy trumnę) przez 1,5 godziny wcielają się w kilkanaście postaci, w tym dwie żeńskie.

- "Kamienie w kieszeniach" to bardzo dynamiczny spektakl. Gram w nim aż siedem zupełnie różnych postaci, m.in. kierownika planu - idącego po trupach do celu, alkoholika czy narkomana - samobójcę. Przemiany dokonują się na oczach widzów, co stanowi dla mnie bardzo ciekawe aktorskie wyzwanie" - mówi Mateusz Damięcki.

- "Nie każdy potrafi wcielić się w tyle postaci w tak krótkim czasie. Mateusz ma tę wszechstronność, która pozwala mu płynnie przejść od roli wieśniaka do roli narcystycznego redaktora telewizyjnego. Wierzę, że błyskotliwy duet Damięcki - Kasprzykowski dostarczy publiczności zupełnie nowych wrażeń" - dodaje Łukasz Witt-Michałowski.

"Kamienie w kieszeniach" zdobyły Wielką Nagrodę Publiczności festiwalu Kontrapunkt (2007) i Anioła Publiczności Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku-Białej (2008). W 2011 roku spektakl został wyemitowany przez TVP Kultura w ramach festiwalu teatrów z miast ubiegających się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Spektakl będzie można zobaczyć 26 października o godz. 16.00 i 19.00.

lik / bielsko.info

źródło: Materiały promocyjne organizatora

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj