Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 października 2013
  • 22 października 2013
  • wyświetleń: 2800

Jubileuszowe Pola Nadziei - zdjęcia

21 października Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne już po raz 10. zainaugurowało akcję Pola Nadziei - program aktywizujący szkoły do działań na rzecz ruchu hospicyjnego.

W tym roku szkolnym swój udział zgłosiło 85 szkół z Bielska-Białej i okolic. Młodzi przedstawiciele tych placówek i ich nauczyciele wzięli udział w nabożeństwie w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej, które tradycyjnie rozpoczęło akcję. Każda ze szkolnych delegacji otrzymała cebulki żonkili (symbol ruchu hospicyjnego), które posadzi przed swoją szkołą.

Na miejscu, obok kościoła, po nabożeństwie cebulki kwiatów symbolicznie posadzili m.in. Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej, ks. dr Piotr Greger, biskup pomocniczy dla diecezji bielsko-żywieckiej i ks. Paweł Anweiler, biskup diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Szkoły, które współpracują z Salwatoriańskim Stowarzyszeniem Hospicyjnym działają na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego, które powstaje w Bielsku-Białej przy ul. Zdrojowej. W tej chwili obiekt wyposażany jest w ogrzewanie podłogowe. Wkrótce rozpoczną się prace związane z nakładaniem ocieplenia na elewację budynku.

Ruszyła jubileuszowa edycja akcji Pola Nadziei · fot. UM Bielsko-Biała

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.