Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 października 2013
  • 19 października 2013
  • wyświetleń: 3266

Artyści i Cygański Las - wycieczka

Za nami:

Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na ostatnią w tym sezonie wycieczkę po bielskiej dzielnicy Olszówka.Tym razem tematem przewodnim miłośników historycznych wędrówek będą związki artystów z Cygańskim Lasem.

wycieczka cygański las
fot. Stowarzyszenie Olszówka


Zwiedzających będzie prowadzić historyk sztuki Teresa Dudek-Bujarek, pracownik Muzeum w Bielsku-Białej. Podczas swojej długoletniej pracy badawczej prześledziła twórczość i losy kilkudziesięciu wybitnych artystów z regionu. Odkryła, że Cygański Las, dla wielu z nich, był miejscem szczególnym. Tutaj albo spotykali się na plenerach, albo mieszkali tworząc, w okresie międzywojennym, kolonię artystyczną.

Do najsłynniejszych twórców związanych z Cygańskim Lasem należeli m.in: Jakub Glasner, Herta Karasek-Strzygowski, Bertold Oczko, Vincent Oczko, Erwin Homa, Walter Gebauer. Uczestnicy wycieczki będą mogli dowiedzieć się o ich twórczości, bardzo ciekawych i często dramatycznych losach i wyborach, oraz poznać miejsca, które artyści wybierali sobie za obiekt przedstawiany w pracach.

Wycieczka po Cygańskim Lesie - w najbliższą niedzielę. Zbiórka o godz. 10.00 na ostatnim przystanku linii autobusowej nr 1. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.