Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2013
  • wyświetleń: 1414

Zatrzymani za ograbienie grobowca

Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież metalowych elementów trumny z grobowca na bielskim cmentarzu przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

kradzież grobowiec
fot. KMP Bielsko-Biała


Do kradzieży doszło przed kilkoma dniami. Z jednego z grobowców na nieczynnym już cmentarzu zniknęły metalowe elementy ocynkowanej trumny wraz ze zdobieniami. Zgromadzone w tej sprawie dowody doprowadziły do ustalenia skupu złomu, gdzie sprawcy sprzedali za bezcen zrabowane elementy. Szybko ustalono, że związek z kradzieżą mają dwaj mieszkańcy Bielska-Białej w wieku 51 i 53 lat.

W środę doszło do ich zatrzymania. Obaj usłyszeli już zarzuty ograbienia miejsca spoczynku zmarłych, za co może im grozić nawet do 8 lat za kratami. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne, co oznacza, że muszą teraz dwa razy w tygodniu zgłaszać się w jednym z bielskich komisariatów.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.