Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 października 2013
  • wyświetleń: 1719

Poseł Górczyński walczy o dopłaty

Poseł Artur Górczyński z ugrupowania Twój Ruch zaapelował do prezydenta Jacka Krywulta o wdrożenie systemu dopłat do opłat śmieciowych dla bielskich rodzin wymagających wsparcia.

poseł górczyński
Poseł Artur Górczyński wraz z liderem swojej partii Januszem Palikotem · fot. mat. prasowe


Przypominamy, że Regionalna Izba Obrachunkowa z Katowic unieważniła decyzję bielskich radnych, którzy swoją uchwałą wprowadzili ulgi śmieciowe dla rodzin objętych programem "Rodzina+".

Tymczasem poseł Twojego Ruchu, partii Janusza Palikota, apeluje do prezydenta Jacka Krywulta o wprowadzenie dopłat do rachunków za śmieci, które są zgodne z sejmową ustawą.

Poniżej publikujemy pełną treść apelu posła Artura Górczyńskiego.

Mając na uwadze decyzję Rejonowej Izby Obrachunkowej oraz wyrok Sądu Administracyjnego dotyczący uchwały Rady Miejskiej, w sprawie ulgi w opłatach śmieciowych dla rodzin objętych programem „Rodzina +”, apeluję o bezzwłoczne podjęcie działań mających na celu wprowadzenie systemu dopłat dla rodzin objętych w/w programem.

Panie Prezydencie, prawie 1300 bielskich rodzin objętych programem „Rodzina+”, pozostała bez wsparcia ze strony Ratusza. Zostało to spowodowane złymi uregulowaniami prawnymi, przyjętymi przez Radę Miejską. Uważam, że konieczna jest natychmiastowa reakcja władz miasta w tej sprawie. To Pana decyzje będą miały wpływ na przyjęcie korzystnych decyzji i pomoc rodzinom, dla których ważna jest każda złotówka w domowym budżecie.

Mam nadzieję, że Ratusz nie będzie brnął dalej, w kwestii kasacji wyroku Sądu Administracyjnego, a w trybie pilnym podejmie prace nad przygotowaniem nowej uchwały wdrażającej system dopłat, do opłat śmieciowych dla bielskich rodzin wymagających wsparcia.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.