Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2013
  • wyświetleń: 2147

Przedsiębiorcy walczą o dojazd

Kilkudziesięciu przedsiębiorców z ulicy Matejki żąda od miasta możliwości dojazdu do swoich firm w ciągu całego dnia. Obecnie na krótkiej ulicy w centrum miasta dopuszczony jest ruch dostaw w godzinach nocnych i przedpołudniowych.

matejki
fot. google.com


Z problemem związanym z ulicą Matejki zwrócił się do urzędników Jarosław Klimaszewski. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej przekazał wniosek ponad 50 handlowców funkcjonujących w tej okolicy. Obecnie na tym ciągu samochody dostawcze mogą wjeżdżać w godzinach 18-10.

Liczna grupa przedsiębiorców twierdzi, że jeśli nie rozszerzą się możliwości dostarczania towarów, to ich firmy upadną. Klimaszewski proponował wprowadzenie wjazdu krótkotrwałego dla samochodów dostawczych. Można kontrolować ten ruch dzięki kamerom monitoringu Straży Miejskiej.

- Gdyby każdemu z kupców dać 15 minut, to ta ulica będzie cały czas zablokowana - argumentował Krywult. - Nikt nie będzie stał ze stoperem i mierzył ile stoi tam dany pojazd. Na dzisiaj mamy 2-3 przypadki, gdy daliśmy piekarzom możliwość wjazdu w podobne miejsca na terenie miasta. Jeśli pozwolimy na takie rozwiązanie, to kto będzie odpowiadał za bezpieczeństwo na tym obszarze? Nie ma takiej możliwości byśmy zmienili swoją decyzję - uciął gospodarz miasta.

ab / bielsko.info, źródło: region.info.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.