Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 października 2013
  • wyświetleń: 1952

Wyłudzili ponad milion złotych!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Bielsku-Białej zajmujący się sprawą wyłudzeń leasingowych zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzenie ponad 1 miliona złotych.

Śledczy pracowali nad sprawą jednej z bielskich firm zajmującej się wyłudzeniami leasingów. W oparciu o zgromadzone dowody zatrzymali 37-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 38 lat, mieszkańców powiatu cieszyńskiego, zamieszanych w proceder.

Jak ustalili policjanci, oszuści działali od 2012 roku. Sprawcy prowadzili dwie różne firmy, które wymieniały się sfałszowanymi fakturami. Zamieszana w przestępczą działalność, małżonka jednego ze sprawców preparowała dokumentację, którą kierowała do firmy męża. W ten sposób sprawcy wyłudzili leasingi na nieistniejące samochody ciężarowe i naczepy do tych pojazdów.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości, za co może im grozić nawet do 10 lat za kratami. Prokurator Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ zastosował wobec nich dozory policyjne. Zabezpieczono też mienie podejrzanych na łączną kwotę ponad 1 miliona złotych.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.